Parafrazując... Tyle światła w całym ogrodzie. Nie wierzymy, że jest jakakolwiek osoba, która nie tęskni szalenie za piękną i ciepłą wiosną oraz gorącym, słonecznym latem. Tegoroczny kwiecień, pogodowo był mniej niż udany, ale od ostatniego weekendu jest nadzieja. Wiosna wkracza co prawda nieśmiało ale roztaczając bogaty wachlarz, sobie tylko znanych zapachów i kolorów. Do pełni doznań, potrzebujemy jeszcze odrobinę wyższych temperatur, które umożliwią nam spędzanie radosnych wieczorów w ogrodzie.

A jak wieczorne nasiadówki na łonie naszej prywatnej natury, to koniecznie należy zadbać o piękne i funkcjonalne oświetlenie ogrodu. Oto kilka podpowiedzi na co zwrócić uwagę.

Po pierwsze......Liczy się styl. Dom i ogród to całość, które wzajemnie się uzupełniają. Dobry architekt wnętrz bierze pod uwagę to, co dzieje się za oknem. Zarówno planując ogród jak i jego oświetlenie starajmy się aby były one rozwinięciem, dopełnieniem stylistyki, którą mamy w domu. Jeśli nasze wnętrza urządzone są w ciepłym, rustykalnym stylu raczej nie dopełnią go zewnętrzne industrialne klimaty lub proste nowoczesne bryły. Dobrze za to odnajdą się lampy o lekkim zabarwieniu vintage np. kinkiety na elewację domu.

Argot Faro Barcelona

 

Timon Faro Barcelona

 Odwrotnie jeśli nasz dom jest nowoczesny i minimalistyczny to naszego ogrodu nie ozdobią kute, czy bogato zdobione lampy zewnętrzne.

Tamar Nordlux

Sticker Faro Barcelona

 Oświetlając ogród mamy do wyboru różne TYPY LAMP ZEWNĘTRZNYCH. Nie warto ograniczać się wyłącznie do kinkietów ogrodowych. Obowiązkowo należy wykorzystać reflektory do podświetlenia roślin, słupki ogrodowe, czy dekoracyjne lampy zewnętrzne. Funkcjonalność. Ważna w projektowaniu i planowaniu każdej przestrzeni. Część oświetlenia zewnętrznego to lampy tzw przenośne. Ładowane za pomocą USB i przygotowane do zawieszenia lub postawienia. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.

Zobacz pozostałe posty