Wakacje weszły w fazę półmetku. Został jeszcze niewiele ponad miesiąc. Wykorzystajmy więc to, co w lecie najlepsze! Lipcowe dni zaskakują nas ciepłymi, czasami śródziemnomorskimi temperaturami, a co najważniejsze – zdarzają się bardzo ciepłe wieczory! A to jest najcudowniejsza część dnia. Dzięki ciepłym wieczorom możemy spędzić weekend w ogrodzie, organizując Garden Party, które zacznie się od leniwego śniadania, a skończy przy winie i tańcach późną nocą. Poczujmy się jak na wakacjach, nawet jeśli urlop już za nami.

Zapraszamy na nasz subiektywny przegląd produktów, które sprawią, że stół przy którym siądziemy z przyjaciółmi i rodziną będzie piękny i niepowtarzalny.

Po pierwsze: kwiaty. A jak kwiaty to wazony!

Lato to taka pora roku, która hojnie nam wynagradza słotę zimy i jesieni. Nawet jeśli pogoda bywa kapryśna, co latem również się zdarza, to piękne letnie i kolorowe kwiaty, cudownie poprawiają humor. Na naszym garden party stole, nie powinno więc zabraknąć kolorowych bukietów, bądź pojedynczych kwiatów, w kompletach wazonów. Ustawione z pozoru od niechcenia, tworzą ostatecznie piękną, kolorową oprawę.

Serax Wazony dekoracja stołu

 

Po drugie: zastawa stołowa. Garden party to pyszne jedzenie, orzeźwiające napoje. To taka uczta prawie jak wigilia, tyle że latem i w ogrodzie. Lekkie sałatki, grillowane potrawy, wiśnie prosto z drzewa, a jagody prosto z lasu. Wszystko pieknie podane. Do tego delikatne lekkie i pełne wesołych bąbelków, schłodzone wino musujące lśniące w szklanych kieliszkach, a dla dzieci i kierowców pyszna, domowa lemoniada w pięknym dzbanku. Trzeba mieć w czym te wszystkie pyszności zaserwować. I piękny dzień przy stole, w ogrodzie murowany! Widzicie to oczami wyobraźni? Wygląda zachęcająco?Szkło na stole ogrodowym

 

Po trzecie: nastrojowe światło. Czyli świece i świeczniki. Po zachodzie słońca, kiedy na dworze zaczyna panować lekki półmrok, nasz ogrodowy stół może rozbłysnąć blaskiem świec. Podobnie jak kwiaty, możemy takie świeczniki rozłożyć na całym stole, uzupełniając naszą kwiatową kompozycje o blask żarzącego się światła.Swiece na stole ogrodowym

Mamy nadzieje, że nasz subiektywny wybór zachęci Was do poszukiwania inspiracji na naszej stronie. Do weekendu jeszcze pare dni zostało, a do końca lata jeszcze pare weekendów. Więc nie jedno garden party przed nami. 

Zobacz pozostałe posty