Pod koniec 1980 roku, zaczął eksperymentować z nowymi metodami plisowania, które pozwolą na zachowanie użytkownikowi elastyczności ruchów, umożliwią łatwą pielęgnację i będą nieskomplikowane w procesie produkcji.

MASAYA YOSHIMURA, NATIONAL ART CENTER, TOKYO

 

Dziś Miyake pracuje ze swoim zespołem badawczo-rozwojowym o nazwie Reality Lab, powstałym w 2007 roku, poszukując nowych możliwości tworzenia przedmiotów, które będą posiadały cech „regeneracyjne”. Zespół prowadzony jest przez Issey Miyake, Manabu Kikuchi i Sachiko Yamamoto. Podczas pracy, zespół szczególną uwagę zawraca na kończące się zasoby naturalne i środowisko. Zespół zasłynął z projektów odzieży, perfum i produktów przemysłowych.

LITTALA X ISSEY MIYAKE

 

IN-EI – czyli romans japońsko - włoski.

IN-EI po japońsku znaczy gra światła i cienia. Projekt pochodzi z połączenia twórczości i matematyki, w wyniku którego ubrania można złożyć na płasko, punktem wyjścia był jeden kawałek materiału. Reality Lab we współpracy z Artemide przeniosło ten pomysł na oświetlenie i tak powstała kolekcja In-Ei. W skład kolekcji wchodzą lampy podłogowe, stołowe i wiszące. Każda lampa jest tworzona w oparciu o 2 lub 3d geometryczną bryłę, gdzie światło i cień harmonijnie się przenika. Podczas produkcji lamp wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu

"Gdy je zobaczysz, będziesz wzruszony, gdy je zrozumiesz – ze zdziwieniem spojrzysz w przyszłość, którą odczuwaliśmy jako nieosiągalną. Nie mogliśmy sobie wyobrazić, że będzie tak piękna.“ Ernesto Gismondi tymi słowami przedstawiał kolekcje, która pojawiła się na rynku w 2012 roku. 

IN-EI ISSEY MIYAKE DLA ARTEMIDE

Zobacz pozostałe posty