Drewno w domu to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów, który towarzyszy człowiekowi od zawsze. Obecne mniej lub bardziej w każdym stylu. Obowiązkowo w skandynawskim, rustykalnym i industrialnym, nieco mniej „rozpychające się“ w nowoczesnym, gdzie ustępuje miejsca różnym, nowym materiałom, ale nie oddaje całkowicie pola, pozostając w tle i robiąc swoją robotę.

Po co nam drewno w domu? Jakie są zalety i możliwości wykorzystania drewna we wnętrzu.

Największą jego zaletą jest właśnie uniwersalność, która z dużą swoboda i fajnym efektem pozwala łączyć drewniane meble czy dodatki z innymi materiałami wykończeniowymi. Po drugie bez względu na to, czy nasze królestwo jest położone w luksusowym apartamentowcu, gdzieś na wsi, na przedmieściach, czy w bloku z wielkiej płyty lub też zabytkowej kamienicy - to nasz dom czyli miejsce gdzie nie musimy „wciągać brzucha” jak mówi klasyk. Oznacza to, że chcemy czuć się domowo, swobodnie, przytulnie i korzystać z tego nastroju, które daj nam m.in. drewno. Nie ważne czy naturalnie, czy szczotkowane czy bejcowane czy malowane. Drewno w domu jest po prostu przyjemne. Jest też ekologiczne, a to jest coraz bardziej dominujący trend.

Oczywiście nic nie zastąpi drewnianej podłogi, po której z przyjemnością  chodzimy na bosaka, stylowych i nadających charakter belek sufitowych czy też angielskiej, pięknej boazerii. Nie zawsze jednak mamy takie możliwości. Nie oznacza to jednak, że musimy być skazani, na życie w zimnych wnętrzach bez drewna. Oto kilka naszych propozycji i inspiracji.

---> Drewniany stojak na pranie. HK Living

---> Wisząca lampa ze sklejki. Vermont IT'S ABOUT ROMI

---> Kolekcja nowoczesnych, dębowych krzeseł i hokerów. Brera z włoskiej firmy Pedrali.

---> Loftowe biurko z drewnianym blatem. Jointed z Serax.DREWNIANY STOJAK NA PRANIE_HK LIVINGWISZĄCA LAMPA DREWNIANA VERMONT IT'S ABOUT ROMINowoczesne drewniane krzesło Kolekcja BRERA_Pedralibiurko z drewnianym blatem Serax Jointed

 

Miłej lektury i pamiętajcie, że niezależnie od potrzeb i możliwości zawsze możemy urządzić wnętrze, w którym będziemy się dobrze czuli, a przeciez o to chodzi.

Zobacz pozostałe posty