W pierwszym przypadku możemy puścić nieorganiczone wodze wyobraźni. Krzesło oczywiście powinno być wygodne i ergonomiczne, ale nie jest to kwestia aż tak podstawowa jak w przypadku siedzenia wykorzystywanego do pracy. Wygodniejsze są oczywiście krzesła tapicerowane. Materiał obiciowy wraz z wypełnieniem zapewni większy komfort siedzenia w czasie dłuższych spotkań przy stole. Wadą takich krzeseł jest ich konserwacja. Obicia tapicerowane wymagają specjalistycznego czyszczenia. Wśród naszych propozycji znajdują się m.in.:

Klasyczne krzesło marki Dutchbone Juju

Krzesło Juju Dutchbone

Stylowe krzesło w klimacie vintage od OMG Zuiver

Krzesło w klimacie vintage OMG zuiver

Krzesło z tapicerowanym siedziskiem - Back to Gym od Zuiver

 

Krzesło z tapicerowanym siedziskiem

Na rynku znajdziemy wiele krzeseł wykonanych z materiałów twardych jak metal, drewno czy tworzywa sztuczne. Ich zalatą jest trwałość, nowoczesny charakter i łatwość użytkowania, wadą zaś mniejszy komfort użytkowania z racji twardego siedziska. 

Proste metalowe krzesło w loftowym klimacie i z drewnianym siedziskiem od Dutchbone.

Stylowe krzesło w loftowym klimacie

Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie możemy zastosować wygodne poduchy, które ocieplą wnętrze i podniosą komfort siedzenia, mogą też stanowić ciekawy efekt dekoracyjny.

Drewniane krzesło marokańskie - o prostej formie i lekko ludowycm, pierwotnym charakterze od HK Living. Idealne do nowoczesnego wnętrza młodych ludzi.

 

Oryginalne drewniane krzesło marokańskie

Ważną kwestią są oparcia wpływają one pozytywnie na komfort siedzenia jednak krzesła z oparciami zajmuja więcej miejsca. Co do samej stylistyki. Tu nie ma żadnych ograniczeń, jedynie nasza wyobraźnia, poczucie estetyki oraz budżet, który chcemy przeznaczyć. Możemy kupić krzesła w zestawie ze stołem, możemy równiez pozwolić sobie na ekstrawagancję i np. do zabytkowego stołu po babci dobrać nowoczesne krzesła. Możemy również wybrać krzesła stylizowane i połączyć je z nowoczesnym, prostym stołem. Możemy wreszcie kupić każde krzesło w innym stylu. To pozornie ryzykowne rozwiązanie może stać się główny akcentem naszej jadalni lub living room'u.

Praktyczne podsumowanie, czyli na co zwrócić uwagę:

1/ Optymalna wysokość siedziska krzesła to ok 40-43 cm od podłogi.

2/ Od siedziska do blatu stołu powinno być od 25 co 30 cm.

3/ Większość oparć przy krzesłach jadalnianych jest na wysokości uniemożliwiającej pełne wsunięcie krzesła pod stół, co powoduje, że całość zajmuje więcej miejsca niż w przypadku krzeseł bez oparcia. Zwróć na to uwagę planując rozmieszczenie stołu z krzesłami.

4/ Aby wygodnie odsunąć krzesło, przestrzeń od stołu do ściany czy następnego mebla powinna mieć ok 110 cm.

 Zobacz wszystkie NOWOCZESNE KRZESŁA»

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zobacz pozostałe posty