Memy z kawą to już klasyka. "Może to kawa jest uzależniona ode mnie", lub "dziś jest ten dzień, gdy nawet filiżanka kawy potrzebuje filiżanki kawy". Jako, że należymy do tych co kawę lubią i to nawet bardzo postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi.

 

Chociaż daleko nam do Portugalczyków, Hiszpanów, Włochów czy Francuzów można śmiało powiedzieć, że kawa zupełnie naturalnie, stała się elementem życia codziennego również Polaków. Kawa, to napój wielce towarzyski, a przysłowiowe „idziemy na kawę” trwale zapisało się w naszym języku potocznym.

 

Wypicie filiżanki kawy to świetny pretekst do spotkania w większym lub kameralnym gronie. Coś co zastępuje grillowanie i biwakowanie mglistą jesienią lub mroźną zimą.

Nie da się ukryć, że my również jesteśmy wielkimi fanami kawy. Jednak do ekspertów nam daleko. Dlatego przegotowaliśmy dla Was kilka specjalnie wyselekcjonowanych ciekawostek ze świata kawy, które przeplatają się z naszymi kawowymi propozycjami. Zapraszamy do nas na kawę i poniżej do lektury:

Ciekawostka:

Czy wiesz, że do Polski moda na kawiarnie przyszła z Saksonii wraz z królem Augustem II Mocnym i Augustem III. Pierwsza kawiarnia w Rzeczypospolitej powstała w 1700 r. w portowym Gdańsku. I chociaż dziś wydaje się to niemożliwe w Warszawie pierwsze dwie kawiarnie powstały w 1763 r.

 

Ciekawostka:

Czy wiesz, że kawa Arabica to najpopularniejszy napój na świecie? Plasuje się zaraz po wodzie. Około 70% kawy uprawianej na świecie to właśnie Arabika. Odmiana, która niezwykle ceni sobie ciepły klimat strefy tropikalnej, rozciągającej się wzdłuż równika. Ta odmiana kawy, jest uprawiana niezwykle wysoko. Najodpowiedniejsze dla niej są górskie tereny, sięgające od 800-2000m n.p.m. Temperatury najlepsze dla arabiki wahają się między 15-24 stopni Celsjusza. Największe uprawy znajdują się więc w Brazylii, Indonezji czy Etiopii. Jest wymagająca. Aby dobrze rosła potrzebuje odpowiedniej gleby i regularnych opadów deszczu.

Ciekawostka:

Brazylia, Wietnam i Kolumbia zapewniają 50-60 proc. światowej produkcji kawy rocznie. Ponad pięć milionów Brazylijczyków żyje z uprawy trzech miliardów drzewek kawowych!

Zobacz naszą porcelane od Multiple Choice by Topchoice, Eva Solo, Tokyo Design Studio.

Ciekawostka:

Cappucino po południu to wielka wpadka, o którą nietrudno we Włoszech. Według tradycji Włochów cappuccino powinno pić się tylko i wyłącznie do południa. Warto pamiętać, że ta zasada dotyczy wszystkich kaw z mlekiem, które Włosi uznają za kawy śniadaniowe.

Zobacz nasze stoliki kawowe

Ciekawostka:

Od 2015 roku ustanowiono święto kawy. Międzynarodowy dzień kawy obchodzony jest 29 września. Chociaż to wciąż mało znane święto to ma ono swoich fanów, zresztą tak jak sama kawa.

Zobacz pozostałe posty