To dlatego co roku wkładamy dużo energii w przygotowania. Wybieramy prezenty, ustalamy menu, zastanawiamy się nad dekoracją choinki. Czasami brakuje już czasu i siły na właściwe udekorowanie stołu, a to przy nim spędzimy ten ważny, świąteczny czas. Pomyślmy o tym wcześniej i zadbajmy o wrażenia estetyczne oraz o to, aby świąteczne dekoracje stołu były wyjątkowe, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Prawdziwie Świąteczne! Zastanówmy się na początek w jakim klimacie chcemy świętować i jaki efekt chcemy uzyskać. Czy zależy nam na podniosłej i eleganckiej atmosferze, pełnej świecących, błyszczących, intensywnych, świątecznych kolorów. Nawet jeśli na co dzień dobrze czujemy się we wnętrzach stonowanych, to w końcu Święta są raz w roku, więc można zaszaleć i pozwolić sobie na trochę odświętnego blichtru.

 Zobacz naszą propozycję zestawu i naczyń motywem świątecznym.

A może wręcz przeciwnie…. nasze codzienne życie pędzi szalonym pędem i czasami chciałoby się krzyknąć, cytując klasyka „Niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam”. Dlatego marzymy o ciszy i spokoju. Ma być przytulnie, domowo, ciepło, tradycyjnie. W takiej opcji skupmy się na dekoracji wykonanej z materiałów naturalnych w ciepłych, stonowanych kolorach. 

Zobacz kolekcję Legio i Ampfio od Eva Solo

 

  

Z pewnością warto wcześniej przemyśleć czego oczekujemy, co byśmy chcieli uzyskać, jakie kolory zagoszczą na naszym stole i w jego otoczeniu. Pozwoli to stworzyć wymarzoną oprawę Wigilijnej kolacji i świątecznego biesiadowania.

Święta to blask... Niecierpliwie wyczekiwanej pierwszej gwiadki, choinkowych świecidełek, skrzących się i mieniących płatków śniegu. To także blask świecy, najlepiej w pieknym, dekoracyjnym świeczniku, którego nie powinno zabraknąć wsród dekoracji świątecznych. 
Zobacz naszą propozycję świeczników

To co z pewnością doda uroku każdemu stołowi i wprawi nas w Świąteczną atmosferę to piękne zapachowe świece, które pachną czym tylko sobie wymarzmy. Jest więc zapach świerku i korzennych przypraw, pomarańcza oraz cynamon. A także zapach drzewa w kominku. Świece nie tylko udekorują pięknie nasz stół. Stworzą również niezwykle przytulną atmosferę. Na specjalną uwagę zasługują naszym zdaniem propozycje marki WoodWick. Wszystkie Świece tej marki poza estetycznym wyglądem, niezwykłym kompozycjom zapachowym, posiadają specjalnie zaprojektowany drewniany knot, który wydaje kojący dźwięk przypominający skwierczenie drewna w kominku.

Zobacz kolekcję świec Woodwick

 

Zobacz pozostałe posty