Postać człowieka z surowego żelaza trzymająca kulę światła, symbol Made in Italy. Wszechświat scalający światło stworzony przez Enzo Catellani. Nowa odsłona Fil de Fer - jednego z najbardziej znanych dzieł sztuki, które stworzył w swojej karierze.

Uomo della Luce - Man of Light - to nie tylko źródło światła, ale symbol siły człowieka, siły, która jest w stanie wspierać i stawiac czoła skomplikowej i zaskakującej oraz magicznej grze świata.

To z tego powodu, że Uomo della Luce i Fil de Fer 2 zostały wybrane jako symbol Bergamo Fuori Expo. W tym roku impreza koncentruje się na Włoszech i Włochach oddając chołd żarliwym i twórczym projektantom, których pokolenia ukierunkowały rozwój współczesnego wzornictwa od rzemiosła do niezwykle rozwiniętego przemysłu. Przemysłu, który rozwija technologie na wielu płaszczyznach.

Projekt Expo zainicjowany we Włoskim Bergamo pod nazwą ‘Itinerari di Luce - Light Itineraries prezentuje nowa, międzynarodowa twarz tego miasta. Warsztaty, zabawy i seminaria otwarte zarówno dla ekspertów i wszystkich zainteresowanych oprócz regionalnych kulinariów: wina i żywności, prezentują zagadnienia związane z rozwojem sztuki, muzyki i oczywiście design’u poprzez artystyczne instalacje I projekcje świetlne.

Impreza Itinerari di Luce - Light Itineraries jest częścią Międzynarodowego Roku Światła, którego celem jest podniesienie świadomości na całym świecie technologii i zrównoważonego rozwoju oraz zachęcenie do bardziej świadomym wykorzystaniem zasobów energetycznych.
Zobacz pozostałe posty